Barcode: 3596710538546
Coppa
by Pouce
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 180.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 4.4 g |
Ingredients
Echine de porc (origine UE) , sel , épices, dextrose, arômes conservateurs : nitrate de potassium, nitrite de sodium antioxydant : ascorbate de sodium.98g de viande mise en œuvre pour 100g de produit fini
Additives
e250
Related Products in Meats And Their Products
Grass-fed uncured beef jumbo hot dogs
D NOVA 4
Mild Beef Jerky
Amish Farms
NOVA 4
Ground chicken meatballs withe chili flakes
D NOVA 1
Chomplings - Original Beef Mini Stock
Chompe
E NOVA 3
Chicken patties
E NOVA 4
Fusion Jerky, Artisan Beef Jerky, Chiptole Lime
Fusionranch Inc.
E NOVA 4
Hot italian pork sausage
D NOVA 4
Home style original beef jerky
Iowa Smokehouse
E NOVA 4
Iowa Smokehouse, Old Fashioned Coarse Ground Wieners
Preferred Wholesale Inc.
E NOVA 4
Chicken Nuggets
Global Performance Group
E NOVA 4
Japanese BBQ
Fusion Jerky
E NOVA 4
Schinken Spicker Bunte Paprika-Lyoner
Rügenwalder Mühle
E NOVA 4