Barcode: 3700912300195
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 31.0 g |
| Salt | 3.1 g |
Ingredients
Sel , paprika,ail,destrose, conservateurs (E-250,E-252 et antioxydant (E-301) viande de porc ( Espagne )
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Sausage patties
Tennessee pride
E NOVA 4
Fresh Boned Hog Cooked Sausage Patties
Not a branded item
D NOVA 4
Seasoned Pork And Beef Pattie Between Slice Of Beef Ribeye
Stehouwer's Frozen Foods Inc.
C NOVA 4
Chicken & buttermilk biscuits
D NOVA 4
Fully cooked turkey sausage links
D NOVA 4
Pork Sausage Wrapped In Dough
Stehouwer's
NOVA 4
Sausage Patties
E NOVA 4
Beef Ravioli In Tomato & Meat Sauce
Pasta Select
C NOVA 4
ODOMS TENNESSEE PRIDE Hot Roll Sausage
E NOVA 4
Turkey sausage patties
D NOVA 4
Odoms Tennessee Pride Mild Roll Sausage
E NOVA 4
Mild Country Sausage
Tennessee Pride
E NOVA 4