Barcode: 8001120706805
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 328.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 4.6 g |
Ingredients
Carne di suino, sale, destrosio, spezie, aromi naturali; antiossidante: ascorbato di sodio; conservanti: nitrito di sodio, nitrato di potassio.
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
French onion & gruyere cheese angus beef patties
D NOVA 4
Grass-fed ground beef
C NOVA 1
Beef tenderloin steak
A NOVA 1
Grass-fed ground beef
C NOVA 1
Grass-fed beef new york strip steak
A NOVA 1
100% Angus Beef Burger
Sam's Choice
C NOVA 1
Ground pork
D NOVA 1
Grass-fed ground beef
C NOVA 1
Ground bison
Marketside, walmart
A
Grass-fed beef top sirloin steak
Marketside Butcher
A NOVA 1
Beef chuck roast
A NOVA 1
Organic grass-fed ground beef
C NOVA 1