Barcode: 8005153004822
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 8.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 4.3 g |
Ingredients
viande de porc, sel, dextrose, antioxydant (ascorbate de sodium), épices et plantes aromatiques, conservateurs (nitrate de potassium, nitrite de sodium), arômes.
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Jamón serrano gran reserva
BonÀrea
E NOVA 3
Wildschwein Edelragout
wildAF
A
Beef Jerky Cracked Pepper
Grizzly Foods
E NOVA 3
Iss doch Wurscht Kürbis-Mango
Iss doch Wurscht
D NOVA 4
Chuleta de Sajonia Ahumada
BonÀrea
C NOVA 4
2 Croques Fromage
Auchan
D NOVA 4
Chili Con Carne Eintopf Bio
Little Lunch
C NOVA 3
Bio-Rindswurst
Landmetzgerei Kleinhenz
D NOVA 3
Beef Jerky
Grizzly Snacks
Gänseleberwurst
Goosies
E NOVA 3
Jamón Serrano gran reserva
BonÀrea
E NOVA 3
Sikahirsch Hackfleisch
WildAF
A