Barcode: 8032484860414
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 11.7 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 27.6 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Viande de porc, sel, dextrose, épices, arômes naturels, antioxydant : ascorbate de sodium, conservateurs : nitrate de potassium, nitrite de sodium.
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Gelderländer Bauchspeck zum Garen
Gelderland, Ja, Metro, Rewe Ja
NOVA 3
Hähnchengeschnetzeltes
Gut Ponholz
A
Chicken Wings Honey & Garlic
Vossko
D NOVA 4
Hähnchenbrust Filestücke
vossko
A NOVA 4
Minischnitzel vom Schwein
Vossko
C NOVA 4
Saucisses fumées de poulet halal
Thamina
E NOVA 4
Bacon (Bauchspeck in Streifen), geräuchert
Gelderland Frischwaren-Gesellschaft
E NOVA 3
Hähnchen Minischnitzel
Vossko
C NOVA 4
Hähnchenschnitten Wiener Art
Vossko
C NOVA 4
Hähnchenfiletsteaks
Vossko
B NOVA 4
Sülzkotelett
Puttkammer
D NOVA 4
Ottifanten
Vossko
B NOVA 4