Barcode: 8424916202693
Coppa
by Costa Brava
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
made in spain
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 39.2 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
Kopfstück des Schweinelachses, Salz, Zucker, Paprika, Knoblauch, Gewürze, Emulgator (E-452i), Antioxidationsmittel (E-301), Konservierungsstoffe (E-250, E-252). Oberflāchenbehandlung: konservierungsstoff (E-235).
Additives
e235
e250
e252
e301
e452
e452i
Related Products in Meats And Their Products
Turkey
Boar's Head
D NOVA 4
Kosher salami made with beef & chicken, kosher salami
E NOVA 4
Beef salami, beef
E NOVA 4
Classic frankfurters made with chicken & beef, classic
E NOVA 4
Beef salami
E NOVA 4
Beef salami, beef
E NOVA 4
Beef salami, beef
E NOVA 4
Beef snack bites with cheddar & pepper jack cheese tray
E NOVA 4
Chopped ham
E NOVA 4
Classic frankfurters, classic
E NOVA 4
Kosher salami
E NOVA 4
Black forest ham
Black Forest, Boar's Head
C NOVA 4