Barcode: 8029513305473
Coppa biologica
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
eu organic
it bio 021
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 403.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Carne di suino, sale, destrosio, spezie, vino, aglio, nitrito di sodio
Additives
e250
Related Products in Meats And Their Products
Prosciutto cotto
Negroni
D NOVA 4 Eco-Score E
Honey Turkey
Land O'Frost
E NOVA 4
Bergsalami
Landbeck, Zimmermann
E NOVA 4
Dulano 6 BRATWURST SAUSAGES MADE IN GERMANY 540ge
Dulano
E NOVA 4
Cajun Chicken Breast Slices
Tesco
A NOVA 4 Eco-Score E
Le Supérieur Cuit à l'étouffée
Carrefour
C NOVA 4 Eco-Score E
Bioland Rinderhackfleisch
Edeka Bio
C
Angus Choice Beef Patties
Don Lee Farms
NOVA 4
Lengua guisada de cerdo ibérico
D NOVA 3
Cured Bacon
Applegate
E NOVA 3
Bacon Gull
Maarud
E NOVA 4
Chargrilled Salt & Chilli British Chicken Thigh Fillets
Sainsbury's
A NOVA 4 Eco-Score E