Barcode: 4061463646415
coppa di parma
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Schweinefleisch, Salz, Dextrose, Gewürze, natürliches Aroma, Konservierungsstoffe: Kaliumnitrat, Natriumnitrit.
Additives
e250
e252
Related Products in Meats And Their Products
Polska kielbasa sausage
The Kroger Co., Kroger
E NOVA 4
Uncured Polish Pork Kielbasa
Simple Truth
E NOVA 3
Beef Jerky, Teriyaki
Simple Truth Organic
E NOVA 4
Smoked sausage
Kroger
E NOVA 4
Bison tenderloin steak
A
Ground beef patties
C NOVA 1
GRASS FED GROUND BEEF
simple truth organic
C NOVA 1
Delicious light smoked flavor salmon burgers, light smoked
Kroger
NOVA 4
Beef patties
C NOVA 1
Herb & olive oil pork tenderloin
D NOVA 4
Kroger, country sausage patties, mild
Kroger
E NOVA 3
The Kroger Co., Homestyle Beef Patties
The Kroger Co.
C NOVA 4