Barcode: 3517738127819
Coppa italienne
by Charcupac
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
green dot
it bio 009
made in italy
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 401.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 29.0 g |
| Salt | 4.9 g |
Ingredients
Viande de porc*, sel de mer, sucre de canne*, plantes aromatiques, antioxydant: ascorbate de sodium, conservateur: nitrite de potassium. Ingrédients Issus de l'agriculture biologique.
Additives
e249
e301
Related Products in Meats And Their Products
Spicy Italian Uncured Sausage
Niman Ranch
D NOVA 3
Mild spanish chorizo
Palacios
E NOVA 3
Niman ranch, andouille sausage
Niman Ranch
D NOVA 3
Chicken Burgers
Nadines
A NOVA 3
Sliced spanish tapas
Palacios
E NOVA 4
Maple view farms, chicken sandwich
Maple View Farms
C NOVA 4
Niman ranch, all-natural fully cooked chorizo sausage
Niman Ranch
D NOVA 3
Apple Gouda Uncured Sausage
Niman Ranch
E NOVA 4
Beef Jerky
Pemmican
E NOVA 4
Uncured Canadian Bacon
Niman Ranch
E NOVA 3
Bratwurst
Niman Ranch
D NOVA 3
Organic Teriyaki, Beef Jerky
Pemmican
E NOVA 4