Barcode: 8033629409833
Coppa Malù
by Parmalat
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 137.0 kcal |
| Fat | 6.1 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 17.5 g |
| of which sugars | 15.6 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LATTE scremato, PANNA 15,3%, zucchero di canna* 11,6%, amido modificato, caffè in polvere* 1%, addensanti: carragenina, farina di semi di carruba; emulsionanti: E472b, E471; aroma, stabilizzante: citrato di potassio. 2 5557 85 com'FON *PROVENIENTE AL 100% DAL COMMERCIO EQUO E SOLIDALE. SENZA CONSERVANTI - SENZA GLUTINE.
Additives
e14xx
e332
e332ii
e407
e471
e472b
Related Products in Dairies
Shredded monterey jack, cheddar, queso quesadilla and asadero cheese
Bakers & Chefs
D NOVA 3
Lowfat Strawberry Yogurt
Great Value
B NOVA 4
Original Cherry Low Fat Yogurt
Great Value
B NOVA 4
Nonfat yogurt
Great Value
B NOVA 4
Lowfat yogurt
Great Value
B NOVA 4
Deli sliced white american cheese
Member's Mark
E NOVA 3
Lowfat yogurt
Great Value
C NOVA 4
Original vanilla Low Fat Yogurt
Great Value
C NOVA 4
Deli Sliced Baby Swiss Cheese
Member's Mark
D NOVA 3
Lowfat yogurt
Great Value
B NOVA 4
Great value, lowfat yogurt, raspberry
Great Value
C NOVA 4
Original Ricotta Cheese
Great Value
C NOVA 4