Barcode: 8028257010407
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 8.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 4.2 g |
Ingredients
Viande de porc, sel, dextrose, antioxydants : ascorbate de sodium, épices et plantes aromatiques, conservateurs : nitrate de potassium, nitrite de sodium, arômes.
Additives
e250
e252
e301
Related Products in Meats And Their Products
Hähnchen Geschnetzeltes
Aldi,ALDI MEINE METZGEREI,ALDI MEINE METZGEREI Huhn,Meine Metzgerei,geka-frisch-frost
A NOVA 1
Hähnchenbrust
ALDI MEINE METZGEREI, Meine Metzgerei, ALDI MEINE METZGEREI Huhn
A NOVA 1
Hähnchenschnitzel
Aldi
A
Bio-Hähnchen-Fleischwurst
Aldi,Gut Bio,Böklunder
D NOVA 4
Bio-Schinkenlyoner
Aldi, Böklunder, Gut Bio, Könecke Fleischwarenfabrik
E NOVA 3
Rostbratwurst
Aldi, Gut Bio
E NOVA 4
Kasseler
Willms
D NOVA 3
Bayerischer Bio-Leberkäse, fein
Aldi, Böklunder, Gut Bio, Könecke Fleischwarenfabrik
E NOVA 4
Kochschinken
bio
D NOVA 3
Lyoner
Böklunder, Houdek
E NOVA 3
Bio-Salami - geräuchert mit grünem Pfeffer
Bio, Börner-Eisenacher, Gut Bio
E NOVA 4
Bio-Fleischwurst
Aldi,Gut Bio,Böklunder
E NOVA 4