Barcode: 0088231417675
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 33.3 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Pasteurized Cow'S Milk, Cheese Cultures, Sea Salt, Enzymes, Natamycin (To Protect Flavor)
Allergens
milk
Additives
e235
Related Products in Dairies
Cheddar Style
Mondarella
D NOVA 4
Butterkäse
Kaisergold
E NOVA 3
Protein cream pistacchio
Foodspring
C NOVA 4
Natur Joghurt Bioland Schauhof
Bioland
B NOVA 1
Bio-Mozzarella
Gläserne Molkerei
C NOVA 3
Mozzarella vegan
Mondarella
C NOVA 4
Joghurt Griechischer Art Kirsche
Gläserne Molkerei
C NOVA 3
yoghurt
Velfrisk
C NOVA 4
Monterey jack cheese
D NOVA 3
Viking Whey Chaos Cookie
Godsrage
D NOVA 4
Frische Schlagsahne
Wiersberger Milchhof
D
Joghurt-Maracua
Eisproduktion Müller, Haselstaller Hof
C NOVA 4