Barcode: 0071673003490
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 281.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.1 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, soybean oil, wheat gluten, salt, monoglycerides, calcium propionate (preservative), datem, calcium sulfate, citric acid, grain vinegar, potassium iodate, soy lecithin.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dattes Fraîches Mazafati d'Iran
Sans marque
C NOVA 1
AIL NOIR
Le bio d’olivier
B NOVA 1
Huile vierge de colza
LES MOULINS DE PERRINE
B NOVA 2
Ail noir
Ail Noir
A
Maïs Frit
Spanico
D NOVA 3
Graines de Tournesol Grillées à Sec (avec du Sel Ajouté)
Spanico
A NOVA 3
Mures blanches
Nomade Palize
D
Épine Vinette
Nomade Palize
D
Farine de blé dur
Les moulins de Perrine
A NOVA 1
Spartico
E NOVA 3
Fraises
Clery
A NOVA 1
Lupin
Spanico
C