Barcode: 0071673003018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 279.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 51.2 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, soybean oil, wheat gluten, salt, monoglycerides, calcium propionate (preservative), datem, grain vinegar, citric acid, calcium sulfate, potassium iodate, monocalcium phosphate, soy lecithin.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Choucroute garnie
Saveur de nos régions
B NOVA 4
Grão de Bico Extra
El Cultivador
B NOVA 3
Tostas Sementes
Gut Bio
C
Kartoffepürre
Harvest Basket
NOVA 4
Solevita Tropical
Solevita
NOVA 4
Dés de jambon
Villa Gusto
C NOVA 4
Mohnzöpfli 3er
Globus
C NOVA 4
Doce de Figo
Pleno sabor
NOVA 3
Gallette di mais
Maestade
C NOVA 3
Dessert de pommes
Vergers Gourmands
A NOVA 3
Compote Pomme Banane
vergers gourmands
A NOVA 3
Couscous
Golden Sun
A NOVA 1