Barcode: 0041268220021
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.2 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
unbleached enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, yeast, contains 2% or less of: wheat gluten, salt, calcium propionate and sorbic acid (to retard spoilage), monoglycerides, datem, soybean oil, ascorbic acid, guar gum, enzymes, sesame seeds
Additives
e200
e282
e412
e472e
Related Products
Frosties
Kellogg's
D NOVA 4
Barres céréales Protein Cassis Graines de Courge
Kellogg's
NOVA 4
Crunchy Nut - Glorious Oat Granola
kellogg's
E NOVA 4
Extra pépites crunchy muesli
Kellogg's
E NOVA 4
Crunchy müsli granola noix de coco et cacahuètes
Kellogg's
NOVA 4
Céréales Extra Mini Kellogg's Chocolat Noir - 5x55g
Kellogg's
NOVA 4
Special K Protein Ribes nero e semi di zucca
Kellogg's
NOVA 4
Special K Milk Chocolate
Kellogg's
D NOVA 4
Céréales Extra Mini Kellogg's Chocolat au Lait - 5x55g
Kellogg's
NOVA 4
Crunchy müsli peanut butter
Kellogg's
B NOVA 4