Barcode: 0688267125270
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.2 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.9 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, yeast, sugar, contains 2% or less of: soybean oil, cultured wheat flour, salt, vinegar, guar gum, wheat flour, calcium sulfate, vegetable oils (coconut oil, canola oil, high oleic soybean oil and/or high oleic canola oil), monoglycerides, sodium stearoyl lactylate, enzymes, ascorbic acid (dough conditioner), ammonium sulfate, sunflower lecithin.
Allergens
gluten
Additives
e322
e322i
e412
e481
e517
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Доматен сок от концентрат
K Classic
B NOVA 3
mais
K-Classic
B NOVA 3
Bircher Müsli
brüggen
C NOVA 1
Rote Kidneybohnen
Kaufland Bio
B
brechbohnen
K-Bio
C NOVA 3
Haferflocken
K-Classic, Wurzener
A NOVA 1
Zarte Haferflocken
Kaufland Classic
A NOVA 1
Früchte Müsli mit Vollkorn-Getreideflocken und 32% Frucht
K-Classic
B NOVA 4
Groszek z marchewką
Kaufland
A NOVA 3
Schoko Haselnüsse
K-Classic
E NOVA 4
Нектар от портокал от концентриран сок 50%
K-Classic
D NOVA 3
Fruit musli
K-Classic
B NOVA 4