Barcode: 0050400157231
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 368.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.4 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 11.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ENRICHED WHEAT FLOUR [FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, REDUCED IRON, NIACIN, THIAMINE MONONITRATE (VITAMIN B1), RIBOFLAVIN, (VITAMIN B2), FOLIC ACID], WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, YEAST OF SOYBEAN OIL, WHEAT GLUTEN, SALT MONO - AND DIGLYCERIDES, CALCIUM PRO
Additives
e471
Related Products in Undefined
Banana Lowfat Yogurt With Nilla Wafers Pieces
Yocrunch, The Yocrunch Company Llc
C NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
The Yofarm Company
A NOVA 4
Lowfat Yogurt
The Yocrunch Company Llc
B NOVA 4
Fish Sticks
Dag Yam
A NOVA 3
Lowfat Yogurt With Mini Nilla Wafers Pieces
The Yofarm Company
B NOVA 4
Berry Coconut Granola
New England Natural Bakers Inc
D NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
The Yofarm Company
C NOVA 4
Organic Unsweetened Cinnamon Raisin Muesli With Apples & Walnuts
Naturals
D NOVA 3
Greek Yogurt
Yocrunch
B NOVA 4
Thai Style Sauce & Marinade
Dagim
D NOVA 4
Lowfat Yogurt With Fun Toppings And Dark Chocolate Pieces
Yocrunch
C NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
The Yofarm Company
B NOVA 4