Barcode: 0074734189881
Enriched Coil Vermicelli
by Faraon
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 12.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina, durum flour, nicotinamide, ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate, riboflavin and folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Biancolilla Extra Virgin Olive Oil
Frankies 457
B NOVA 2
Extra Virgin olive oil
Bonelli
B NOVA 2
Raviolis frais artisanal chèvre & miel
Pâtes de Puiségur
C NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil
Oleifici Asaro Dal 1961 Srl, Paesano
B NOVA 2
Raviolis à la forestière
B NOVA 3
Parmesan basil & oregano
E NOVA 4
Organic Extra Virgin Olive Oil
Paesano
NOVA 2
Olives
Frankies
C NOVA 3
Sicily fresh extra virgin olive oil
Oleifici Asaro Dal 1961 Srl
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Oro Di Sicilia
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Oleificio Asaro S.R.L., Paesano
B NOVA 2
Natural Coconut Water
B NOVA 1