Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched unbleached flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, high fructose corn syrup, potato flakes, soybean oil, contains less than 2% of each of the following: yeast, wheat gluten, salt, dough conditioners (monoglycerides, sodium stearoyl lactylate, ascorbic acid, azodicarbonamide, calcium sulfate, calcium peroxide, enzymes), vinegar, monocalcium phosphate, calcium propionate (preservative).
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
French Vanilla Creamer
Organic Valley
Soy creamer
Organic Valley, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
Brussels Sprouts
Trader Joe's
Organic soy
Organic Valley
Organic soy
Organic Valley
Creamer - Lactose Free
Organic Valley
French Vanilla Creamer
Organic Valley
Soy creamer
Organic Valley, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
Soy Creamer
Organic Valley
Organic valley, soy, original
Organic Valley
Organic soy
Organic Valley, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
Fully cooked falafel
Trader Joe's