Barcode: 0072036899538
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 39.3 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dried cranberries (cranberries, sugar, sunflower oil), semi sweet chocolate (sugar, unsweetened chocolate, cocoa butter. milk fat, soy lecithin, vanilla extract, corn dextrin, food glaze (food grade refined bleached lacquer)), dried cranberries (cranberries, sugar, sunflower oil), yogurt coated peanuts (sugar, partially hydrogenated palm kernel oil, sweet whey, nonfat dry milk. yogurt powder, soy lecithin, titanium, salt, vanillin. canola oil), almonds, dark chocolate (chocolate sugar cocoa butter soy lecithin vanilla)
Allergens
nuts
Additives
e1400
e322
e322i
Related Products in Snacks
Chocolate, Peanut & Caramel Vitamin & Protein Bar
Harvest Morn
C NOVA 4
Kentucky Smoked BBQ Crisps
Aldi
D NOVA 4
Milk Chocolate Richtea
Aldi
E NOVA 4
Munch Bars Peanut
Dairyfine
C NOVA 4
Apple Dinos
Aldi,the foodie market
C NOVA 4
All Butter Mince Pies
Aldi
E NOVA 4
Aldi vitamin and protein bar
Harvest morn
NOVA 4
Dairyfine Munchy Bars RAISIN Oat flakes, whole whe
Dairyfine
NOVA 4
Chunky Oven Chips
Specially Selected
A NOVA 4
Macarons
Aldi
E NOVA 4
Munchy Bars Choc Chips
Aldi
E NOVA 4
Bombay Mix
Snackrite
C NOVA 3