Barcode: 0072610010007
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 289.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, soybean oil, yeast, wheat gluten, salt, corn syrup, calcium propionate (preservative), monoglycerides, monocalcium phosphate, datem, calcium sulfate, ethoxylated mono - and diglycerides, potassium iodate, calcium iodate, soy lecithin.
Additives
e282
e322
e322i
e341
e341i
e471
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Couscous
Ah
A NOVA 3
Bkoedsinaasappelsap
AH Excellent
C NOVA 1
Tuinerwten Fijn (diepvries)
Albert Heijn
A NOVA 1
Ananas
Albert Heijn
C
Snoepgroente
Albert Heijn
B
Kerstboom Bolletjes
Albert Heijn
C NOVA 4
Biologische tomatenblokjes
AH,Albert Heijn
A NOVA 1
Zachte rijstdrink naturel
Albert Heijn
C NOVA 4
Courgette spaghetti
Albert Heijn
A NOVA 1
100% Pindakaas Met Stukjes
Albert Heijn
B NOVA 1
100% Pindakaas naturel
Albert Heijn
NOVA 1
Biologische kokosolie
Albert Heijn
E NOVA 2