Barcode: 0021130151103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina, durum flour [enriched with iron (ferrous sulfate) and b vitamins (niacin, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid)], eggs.
Allergens
eggs
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
All-in Mix pour pain omega 3
Delhaize
C NOVA 4
Hummus curry mango
Neni
A NOVA 3
Pipas
Velarte
D NOVA 3
Bibum Udon
Maison de Corée
NOVA 4
Café ecológico intenso
Mascaf
B NOVA 1
noisettes torréfiées
kali star
A NOVA 1
Raisin Cruncy Muesli
Jumbo
A NOVA 4
Caprichos Santiago
Sarita
B NOVA 1
Pulco citron à diluer
Orangina
C NOVA 1
xavie's granola pure toasted nuts
xavie's
A NOVA 1
Huile d'olive
Vigean
B NOVA 2
wholemeal pan integral
Gold Freshbake
A NOVA 3