Barcode: 0041250946441
Enriched extra long grain rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Long grain rice, iron (ferric orthophosphate), niacin, thiamine (thiamine mononitrate), and folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Filini Suppennudeln
byondo
B NOVA 1
Naturals Mediterranes Gemüse
Lorenz
D NOVA 4
Pom Sticks
Lorenz
D NOVA 4
Volanti Nudeln Pasta
Byodo
B NOVA 1
World Selection
Lorenz
A NOVA 3
Penne
Byodo
B NOVA 1
Pom sticks
Lorenz
D NOVA 4
Bunte Spiralen
byodo
B NOVA 1
Rigatoni
byodo
B NOVA 1
Spiralen
byodo
B NOVA 1
Brezelino Sesam
Nawarra
E NOVA 3
Brezelino Classic
Nawarra
E NOVA 3