Barcode: 0073402236506
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.8 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Wheat flour (enriched with barley malt, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, high fructose corn syrup, yeast, contains 2% or less of each of the following: soybean oil, maltodextrin, dextrose, corn starch, salt, dough conditioners (ethoxylated mono & diglycerides, sodium stearoyl lactylate), soy oil, calcium phosphate, calcium sulfate, calcium iodate, calcium propionate (to retard spoilage), calcium peroxide, soy flour, vinegar.
Additives
e282
e471
e481
e930
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Simply 8 Tomato Basil Sauce (No Sugar Added)
RAGÚ
A NOVA 3 Eco-Score A
Lupi Love Zwiebel-Knobi Aufstrich
Zwergenwiese
C NOVA 3
Camembelle
My veggie, Edeka
E NOVA 4
Bio Pois chiches
Golden Sun
A NOVA 1
Check 3 Cereales
Vivo,Carozzi
A NOVA 4 Eco-Score C
Gelbe Erbsen geschält
Wurzener
A
Kokosöl neutral
Ener Bio
E
STRAWBERRIES
ROSEDENE FARMS
NOVA 1 Eco-Score A
Lightly Salted Chips
Lay's,frito-lay,pepsico
D NOVA 3 Eco-Score B
Wholegrain Basmati Rice
Tilda
B NOVA 1 Eco-Score E
Rice Crisps
Great Value
D NOVA 3
Myrtille
Lucien Georgelin
C NOVA 4 Eco-Score B