Barcode: 0070821230801
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 288.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, soybean oil, wheat gluten, sesame seeds, salt, calcium propionate (preservative), corn flour, monoglycerides, wheat starch, datem, citric acid, acetic acid, calcium sulfate, spice & coloring, potassium iodate, soy lecithin.
Allergens
sesame seeds
Additives
e260
e282
e322
e322i
e330
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Arabica Doux Pur Mexique
Brocéliande
B NOVA 1
Betterave rouge cuite
Rocal
A NOVA 1
Betteraves rouges
Tersud
B
Betteraves rouges bio
A NOVA 1
Betteraves rouges cuites épluchées
Risso
A NOVA 1
Ail & Ciboulette
Florette
D NOVA 4
mâche et pousses d'épinards
Florette
NOVA 1
Betteraves Cuites
Rocal
A NOVA 1
Pomme pressée
Florette
E NOVA 1
Florette - Mesclun Format Familial 175g
Florette
A NOVA 1
Guacamole
Florette
B NOVA 4
Betteraves rouges
Tersud
A NOVA 1