Barcode: 0034791281102
Enriched Hamburger Rolls
Processing
NOVA 3
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 45.1 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FLOUR (ENRICHED WHEAT FLOUR BARLEY FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), WATER, SUGAR, YEAST, SOYBEAN OIL, MONOGLYCERIDES (WITH PROPIONIC ACID AND PHOSPHORIC ACID ADDED AS PRESERVATIVES), CALCIUM STEAROYL, LACTYLATE (
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Chopped Kale
Whole Foods Market
A NOVA 1
Organic three pepper blend
365 everyday value
A NOVA 1
365 everyday value, organic crunchy cinnamon squares cereal
365 Everyday Value
NOVA 3
365 everyday value, raisin granola, lightly sweetened organic mix of toasted whole grain oats, crisp brown rice, sweet raisins & crunchy almonds
365 Everyday Value
D NOVA 3
365 everyday value, enriched extra wide egg noodles
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
A NOVA 1
365 everyday value, couscous, garlic & olive oil
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Almond Butter Creamy
365 Whole Foods Market
A NOVA 2
Organic couscous
365 Everyday Value
A NOVA 3
Pearled Couscous
365 Everyday Value
D NOVA 4
365 everyday value, organic pearled couscous, lemon & herb
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 3
organic peanut butter & cocoa balls cereal
365 Everyday Value
D NOVA 4
365 everyday value, whole foods market, organic oat & honey granola
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
C NOVA 3