Barcode: 0073945000022
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, ascorbic acid, thiamine mononitrate, [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2]), water, yeast, wheat gluten. contains 2% or less of the following: salt, sugar, shortening, whey, corn flour, soya flour, malt, monocalcium phosphate, l-cysteine hci, ethoxylated mono-diglycerides, calcium propionate to retard spoilage.
Additives
e341
e341i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rotella veggie
Haribo
E NOVA 4
Compote De Pomme
La Trinquelinette
C NOVA 3
Chutney d'oignons & raisins secs
Maison Monfort
D NOVA 4
Melon - Fruit et sucre de canne cuit au chaudron en cuivre
La Trinquelinette
D
Chutney de figues et éclats de noix
Maison Montfort
D NOVA 3
Poivre vert
Kühne
NOVA 3
La trinquelinette - dessert de chataigne
D NOVA 3
Confit de figues cuit au chaudron
Maison Montfort
D NOVA 3
Kuhne piments rouges 165 g net egoutte
Kuhne
NOVA 3
Chutney d'oignons et raisins secs
Maison Montfort
D NOVA 4
Câpres surfines
Kühne
E NOVA 3
La Trinquelinette
La Trinquelinette
D NOVA 4