Barcode: 0041270027229
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Enriched precooked long grain rice [rice, niacin, iron (ferric orthophosphate), thiamine (thiamin mononitrate), folic acid].
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Price chopper, crisp crunch sweetend corn & oats cereal, berry treats
Price Chopper
E NOVA 4
Mixed fruit
A NOVA 1
Spaghetti, Enriched Macaroni Product
Price Chopper Supermarkets
A NOVA 1
Freshly frozen berry medley
A NOVA 1
Sweet peas
A NOVA 3
Cut green beans
B NOVA 3
Double diced mixed vegetables
B NOVA 3
Freshly frozen mango chunks
A NOVA 1
Original diced tomatoes with green chilies
B NOVA 4
100% Pure Orange Juice No Pulp Original
Price Chopper Supermarkets
C NOVA 1
Price chopper, good choice oat crunch, cinnamon
Price Chopper, Price Chopper Supermarkets
D NOVA 4
Dark sweet cherries
C