Barcode: 0003003408866
Enriched Long Grain White Rice
by Giant Eagle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Long grain white rice [enriched with niacin, iron ( ferric orthophosphate), thiamine (thiamine mononitrate), folic acid].
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lentils
New Season,Aldi
C NOVA 4
Vital & Fit Brot
Bäckerkrönung
A NOVA 4
Original Almond Milk
inner goodness
C
Moniato
Caprabo
C
Vollkorntoast
Bäckerkrönung,Glockenbrot Bäckerei,Penny
B NOVA 4
Italian style pizza bases
Casa Barelli
C NOVA 3
Nut Bars Choc Almond & Cranberry
Aldi,Hillcrest
C NOVA 4
Special Flakes
C NOVA 3
Premium gnocchi mit Sommertrüffel
Best Moments, Il Pastaio, Penny
C NOVA 4
Pita-Schiffchen
Aldente,Mitakos,Penny
C NOVA 4
Knäckebrot Vollkorn
Bäckerkrönung
B NOVA 3
Chickpeas
New Season,Aldi
A NOVA 3