Barcode: 0007078400201
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina, niacin, folic acid, ferrous sulphate, riboflavin (b2), thiamin mononitrate (b1).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Butter flavored jumbo biscuits, butter
Stater Bros
E NOVA 4
Apple cinnamon jumbo sweet rolls, apple cinnamon
E NOVA 4
Buttermilk jumbo biscuits
E NOVA 4
Butter flavored flaky crescent rolls
E NOVA 4
Buttermilk flaky jumbo biscuits
Stater Bros
E NOVA 4
Butter flavored flaky jumbo biscuits
Stater Bros
E NOVA 4
Original Crescent Rolls, Original
Stater bros.
E NOVA 4
Buttermilk biscuits, buttermilk
D NOVA 4
Turtle with caramel flavored drizzle, chocolate chips & pecan pieces jumbo sweet rolls, turtle
E NOVA 4
Original homestyle biscuits
D NOVA 4
Original big & flaky crescent rolls, original
Stater Bros
E NOVA 4
Rainbow parfait
C NOVA 4