Barcode: 0041303005101
Enriched medium grain calrose white rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Calrose rice, ferric phosphate, niacin, thiamin mononitrate, folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ratatouille
Marius bernard
C NOVA 4
Caviar d'aubergines
Marius bernard
A NOVA 4
Sel de mer la baleine
La Baleine
NOVA 2
gros sel iodé
Salinor
Sel de mer Grands Espaces
La baleine
NOVA 2
Sel de mer fin
La Baleine
NOVA 2
Sel de mer, grands espaces
La baleine
NOVA 2
Sel de Mer Gros Iodé
La Baleine
NOVA 2
Moulin à Sel La Baleine,
La Baleine
NOVA 2
Riste d'aubergines
Marius bernard
A NOVA 3
Confit de poivrons à l'huile d'olive
Marius Bernard
C NOVA 4
Fleur de Sel de Camargue
Le saunier de Camargue
NOVA 2