Barcode: 7290107932134
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk, Dietary fibers (Inulin), Calcium, Stabilizer (E407), Vitamin D, Vitamin A (Except for Passover).
Additives
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Wawa, Peppermint Mocha Frozen Cappuccino, 24 Oz
Wawa
C
White Castle, Vanilla Shake, Chicago Region, Small
White Castle
B
White Castle, Iced Tea, Southern Sweet, Columbus, New York & New Jersey Only, Medium
White Castle
B
Dunkin' Donuts, Iced Green Tea Sweetened, Large
Dunkin' Donuts
B
Le smoothie
Gaspard
E
Steak 'N Shake, Banana Milkshake, Regular
Steak 'N Shake
E
Carrabba's Italian Grill, Espresso
Carrabba's Italian Grill
Dairy Queen, Strawberry Banana Smoothie, Large
Dairy Queen
E
Sbarro, Lifewater Yumberry Pomegranate
Sbarro
B
Olive Garden, Reds, Glass
Olive Garden
Golden Corral, Minute Maid Lemonade
Golden Corral
C
Le necrar Fraise
E NOVA 3