Barcode: 5292600042404
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk enriched with calcium and vitamin D ultra-pasteurized, homogenized, 3% fat.
Related Products in Beverages
Cocktail mix
NOVA 4
Black cherry flavored sparkling water beverage
Food Lion, Food Town Stores Inc.
C NOVA 4
Key lime flavored sparkling water beverage
Food Lion
C NOVA 4
Nonalcoholic margarita mix
NOVA 4
Seltzer water
Food Lion, Food Town Stores Inc.
B NOVA 1
White grape sparkling water
Food Lion
C NOVA 4
Non-alcoholic cocktail mix
NOVA 4
Seltzer Water
Food Lion, Food Town Stores Inc.
B NOVA 4
Kiwi-strawberry flavored sparkling water beverage
Food Lion, Food Town Stores Inc.
C NOVA 4
Non-alcoholic cocktail mix
NOVA 4
Food lion, seltzer water, mandarin orange, mandarin orange
Food Lion, Food Town Stores Inc.
B NOVA 4
Seltzer Water, Raspberry
Food Lion
B NOVA 4