Barcode: 0070038324201
Enriched noodle product
by Always Save
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 69.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolina (wheat), durum flour (wheat), egg yolk, niacin, ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Céréale Fama
Fama
A NOVA 1
Tomate rallado con aceite oliva
sunriver
A NOVA 3
Guacamole Chef Recipe
Bonnysa
C NOVA 3
capriana crunchy CRUNCHY
capriana
E NOVA 4
Guisantes finis al natural
horticoalba
A NOVA 1
Tomate Natural Rallado
Tropic
A NOVA 1
Nasch Tomaten
Edeka
Maiz fresco
Surinver
B NOVA 1
Tomate Rallado Fresco
BONNYSA
A NOVA 1
pimiento biologico asado tiras
tropic
C NOVA 3
Tomate Rallado
Surinver
A NOVA 3
Guacamole fresco bio
Bonnysa
C NOVA 3