Barcode: 0071314040112
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 273.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched flour [unbleached wheat flour, malted barley flour, reduced iron, thiamine mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), niacin (vitamin b3), folic acid], water, yeast, sugar, soybean oil, wheat gluten, salt, monoglycerides, calcium propionate (a preservative), vinegar, sodium stearoyl lactylate, calcium sulfate, citric acid, ascorbic acid.
Additives
e282
e330
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ebly
Ebly
B NOVA 1
White Basmati Rice
Lundberg Family Farms
B NOVA 1
6 Wraps de Blé Complet
Prozis
C NOVA 4
Ribbelchips paprika
Albert Heijn
D NOVA 4
Pain de mie Céréales & Graines
Marque Repère, Epi d'or
C NOVA 4
100% integral sin corteza
Hacendado
B NOVA 4
Réveil citron
Pressade
E NOVA 4
Alubia cocida extra
BonÀrea
A NOVA 3
Co Yo Organic Coconut Yogurt
Co Yo
C NOVA 3
Brainiac Mega Apple
Brainiac
NOVA 4
Soupe de légumes verts
La Cocotte Gourmande
B NOVA 3
Spécialité fermentée au soja nature
U
A NOVA 4