Barcode: 0688267094088
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.9 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Unbromated unbleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin [vitamin b3], reduced iron, thiamin mononitrate ([vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), water, sugar, salt, yeast, calcium propionate and sorbic acid (to retard spoilage), wheat gluten, enzymes, monoglycerides, guar gum, ascorbic acid, yellow corn meal.
Additives
e200
e282
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Strawberry Spread
Crofter's
D NOVA 4
PASSION FRUIT GRANOLA with Dried Raspberries
TRADER JOE'S
C NOVA 3
Gourmet Natural Seasoning
Modern Products Inc
C NOVA 1
Premium ice cream
Perry's Ice Cream Co. Inc.
NOVA 4
Shelby's grove, pear halves in pear juice, lite
Shelby's Grove
A NOVA 1
All natural southwest seasoning, southwest
NOVA 4
Pompeii, Guacamole Seasoning Mix
Sales Usa Inc.
NOVA 4
Seasoning mix
Pompeii
NOVA 4
Organic Farfalle Rigate Pasta
Trader Joe’s
A NOVA 1
Shelby's grove, barlett pear halves in heavy syrup
Shelby's Grove
C NOVA 4
Organic Spaghetti alla Chitarra Pasta
Trader Joe's
A NOVA 1
Sparkling Apple Drink
Cadur Trading Corporation
E NOVA 4