Barcode: 0071010310175
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, yeast, potato flour, wheat gluten, contains 2% or less of each of the following: soybean oil, fermented potato flour, wheat flour, salt, cultured wheat flour, dextrose, calcium sulfate, ascorbic acid (dough conditioner), degerminated yellow corn flour, guar gum, datem, vegetable oils (coconut oil, canola oil, high oleic soybean oil and/or high oleic canola oil), enzymes, natural flavors, mineral oil, paprika oleoresin color, turmeric oleoresin color, vitamin d2 bakers yeast, vinegar, sunflower lecithin.
Allergens
gluten
Additives
e322
e322i
e412
e472e
e905
e905a
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Country chips
Jumbo
D NOVA 3 Eco-Score A
Country Chips - Balsamic Vinegar & Caramelised Onion
Jumbo
C Eco-Score B
Wraps Lite
Mission
D NOVA 4
Ensalada de verduras
La Costeña
B NOVA 3
Mermelada de mango Tasty Dbs
Tasty
NOVA 4 Eco-Score B
Brown Rice
Minute
NOVA 1 Eco-Score D
Ensalada campesina
Del Monte
B NOVA 3 Eco-Score A
Zespri Kiwifruit Sungold
Zespri
Cream of Wheat Original
Cream of Wheat
C NOVA 1 Eco-Score C
Rice Thins Wholegrain
Real Foods
C NOVA 3 Eco-Score B
Day Dream Granola
Seven Sundays
D NOVA 3
Chícharos en conserva
Herdez
C NOVA 3 Eco-Score A