Barcode: 0087381058806
Enriched pre-cooked long grain rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Enriched pre-cooked long grain rice (rice, maltodextrin, ferric orthophosphate, niacinamide, folic acid, thiamine hydrochloride).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium pasta five cheese tortellini, five cheese tortellini
B NOVA 4
Four cheese ravioli
C NOVA 4
Cappuccino
Pacific, Save Mart Supermarkets Inc.
E NOVA 4
Mango Chunks
A NOVA 1
Coast selections creamy no stir peanut butter spread
C NOVA 2
Classic italian specialty bread panettone, classic, panettone
E NOVA 4
Tricolor five cheese tortellini, five cheese
B NOVA 4
Italian sausage tortelloni premium pasta
C NOVA 4
Organic Blueberries
A NOVA 1
Almond Butter
B NOVA 3
Meat & fine herb ravioli
A NOVA 4
Stuffed durum wheat semolina & egg pasta
Pacific Coast
B NOVA 4