Barcode: 0060788017580
Enriched precooked instant rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Precooked long grain white rice (enriched with niacin, iron [ferric orthophosphate], thiamin [thiamin mononitrate], folic acid).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Pur jus de pomme
Solevita
C NOVA 1
Butter rahmig-frisch
Landliebe, Landliebe (GLOBUS)
E
Hummus mit Topping - Pinienkerne & Paprika
Genusswelt, Netto MD
D NOVA 4
Tomatenmark
Ja!
C NOVA 3
Hummus mit Topping - Getrocknete Tomate
Genusswelt, Netto MD
D NOVA 4
Humus Naturell
Genuss Welt
C NOVA 3
โกโก้ครั้นช์
Nestlé,เนสเล่,โกโก้ครั้นช์,Koko krunch
D
Vegan
Vitaquell
C NOVA 4
Hummus mit Topping - Paprika & Harissa
Genusswelt, Netto MD
D NOVA 4
Hummus mit Topping - Sweet Chili & Kräuter
Genusswelt, Netto MD
D NOVA 4
Hummus Pikant
Genusswelt
C NOVA 3
Tartine , margarine
Vitaquell
D NOVA 4