Barcode: 0073410005002
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 258.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 48.4 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, soybean oil, yeast, salt, mono - and diglycerides, preservatives (calcium propionate, sorbic acid), datem, grain vinegar, ethoxylated mono - and diglycerides, natural flavor, soy lecithin, calcium sulfate.
Additives
e200
e282
e322
e322i
e471
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chili Powder
Gateway Foods Inc
D NOVA 3
Pan Integral Wheat Bread
Bimbo
B NOVA 4
Hamburger buns
Bimbo
NOVA 4
Hot dog buns
Bimbo
C NOVA 4
Exceptional Value, Honey Nut Toasted Oats, Sweetened Cereal
Gateway Foods Inc
D NOVA 4
Multi Grain Cheerios
General Mills,Cheerios
C NOVA 4
Toasted oats cereal
C NOVA 4
Red Maraschino Cherries
Gateway Foods Inc
C NOVA 4
Organic flax seeds
A
Garlic Pepper
Gateway Foods Inc
E NOVA 3
Sweet Peas
Exceptional Value
A NOVA 3
Frosted Flakes
Gateway Foods Inc
E NOVA 3