Barcode: 0084253222174
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, brown rice (partially milled), cocoa (processed with alkali), expeller pressed canola oil and/or safflower oil and/or sunflower oil, tricalcium phosphate, xanthan gum, natural flavors, sea salt, vitamin a palmitate, vitamin d2, vitamin b12.
Additives
e341
e341iii
e415
Related Products in Beverages
Sirop D'érable Bio Pur De Grade C
Maya
E
Daiquiri cocktail mix
NOVA 4
Protein Powder, Vanilla
Aloha
E NOVA 4
Organic Protein Drink, Chocolate Sea Salt
Aloha
B NOVA 4
Organic Protein Drink, Vanilla
Aloha
B NOVA 4
Organic Protein Drink, Coconut
Aloha
D NOVA 4
Organic Protein Drink, Vanilla
Aloha
B NOVA 4
Organic protein powder
E NOVA 4
Banana organic plant-based protein powder, banana
E NOVA 4
Red Energy Drink
Solimo
NOVA 4
Organic Protein Powder
Aloha
E NOVA 4
Organic Protein Drink, Chocolate Sea Salt
Aloha
B NOVA 4