Barcode: 0077765276025
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 258.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.4 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour [flour, barley malt, niacin (vitamin b3), iron, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid (vitamin b9)], water, corn syrup, yeast, soybean oil, contains 2% or less of the following: wheat gluten, salt, dough conditioners (contains one or more of the following: mono & diglycerides, ethoxylated mono and diglycerides, sodium stearoyl lactylate, calcium peroxide, datem, ascorbic acid, enzymes), calcium propionate (to retain freshness), yeast nutrients (calcium sulfate, monocalcium phosphate, ammonium sulfate), wheat starch, soy lecithin.
Additives
e282
e300
e322
e322i
e341
e341i
e471
e472e
e481
e516
e517
e930
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Succo di pompelmo concentrato
coop
B NOVA 1
100% Mela
Coop
E
Tempestina
Coop, Ghigi
A NOVA 1
Grissini integrali
Coop
D
Pan di cioccolato
Bauli, Coop, F.B.F.
D NOVA 4
Pipe rigate 179
Coop
A NOVA 1
Succo d'arancia
Coop
C NOVA 1
Pane integrale
Coop, Vivi Verde
A NOVA 4
Semi di zucca biologici
Coop, Vivi Verde
A NOVA 1
Gnocchetti di patate freschi
Coop
C NOVA 4
Nettare di mirtillo biologico
Coop, Vivi Verde
E NOVA 3
Rigatoni 124 Pasta di Gragnano I.G.P.
Coop, Fiorfiore COOP
A NOVA 1