Barcode: 0038259123935
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 3.1 g |
Ingredients
Wheat flour, salt, bicarbonate of soda, sodium aluminum phosphate, monocalcium phosphate, calcium carbonate, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin and folic acid.
Allergens
gluten
Additives
e341
e341i
e500
e500ii
e541
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cha Jang
Wang Korea
NOVA 4
Creamy peanut butter
C NOVA 4
Cheesy Potatoes, Bacon Scalloped
Kraft
E NOVA 4
Roasted Red Pepper Hummus
C NOVA 3
All butter puff pastry ready rolled - taste the difference
Sainsbury's, Taste the difference
D NOVA 3
Velveeta, Cheesy Mashed Potatoes
Velveeta
D NOVA 4
Original barbecue sauce
Kraft,Kraft Heinz Foods Company
E NOVA 4
JAM
D NOVA 4
Steve's & ed's, baked beans, original, vegetarian
Steve's & Ed's
A NOVA 4
Crunchy peanut butter
C NOVA 4
Juice cocktail blended with grape juice from concentrate
E NOVA 4
Crunchy peanut butter
C NOVA 4