Barcode: 0070038622178
Enriched spaghetti product
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.2 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Durum wheat semolina, [enriched with iron (ferrous sulfate) and b vitamins (niacin, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid)].
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Klenning - hvetelefser med kanel
Baxt as
E NOVA 4
Sveler
Berthas
D NOVA 4
Lefsegodt
Berthas,Baxt
E NOVA 4
Blåbærsyltetøy 80%
Lerum as
A NOVA 4
80 % Eple of Pære syltetøy
Lerum
A NOVA 4
Hvetelefser med smørekrem
Baxt as
E NOVA 4
Tyttebærsyltetøy
LERUM AS
D NOVA 3
Lefsegodt
Baxt as
E NOVA 4
Lefserull smurte potetlefser
Baxt as
D NOVA 4
Lomper 10 stk
Bjørken
C NOVA 4
Tur Klenning med sukker og kanel
Baxt as
E NOVA 4
Lefsegodt Sjokokrem
BAXT AS
E NOVA 4