Barcode: 0018894461142
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamine hydrochloride, riboflavin, folic acid), water, sugar, yeast, contains 2% or less of the following: soybean and/or canola oil, wheat gluten, salt, dough conditioners (sodium stearoyl lactylate, mono and diglycerides, ascorbic acid, enzymes), yeast nutrients (monocalcium phosphate, calcium sulfate, ammonium sulfate), calcium propionate (preservative), organic expeller pressed soy lecithin, vinegar.
Allergens
gluten
Additives
e282
e300
e322
e322i
e341
e341i
e471
e481
e516
e517
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Quartered & ,Marinated Artichoke Hearts
C NOVA 3
Sliced potatoes
B NOVA 3
Refried Beans with Jalapenos
Schnucks
B NOVA 3
Refried beans
B NOVA 3
Pinto Beans
Schnucks
B NOVA 3
Dark Red Kidney Beans
Schnucks
A NOVA 4
Cannellini beans
Schnucks
A NOVA 4
Traditional refried beans
A NOVA 3
Red Beans
Schnucks
A NOVA 4
Garbanzo Beans
Schnucks
B NOVA 3
Black Refried Beans
Schnucks
B NOVA 3
No Salt Added Black Beans
Schnucks
A NOVA 1