Barcode: 0688267142321
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 282.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 52.1 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 8.5 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), water, yeast, sugar, soybean oil, salt, wheat gluten, calcium propionate (preservative), monoglycerides, grain vinegar, datem, calcium sulfate, citric acid, potassium iodate, soy lecithin.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tarte aux deux saumons et poireaux
Qualité Traiteur
D NOVA 4
Madecoide de légumes
Jean stalaven
B NOVA 4
Pommes paillasson
Jean Stalaven, Sans marque
D NOVA 3
1KG Tomates Farcie Stalaven
Qualité Traiteur
C NOVA 4
Pavé de bœuf & légumes du soleil
Charal
B NOVA 3
Champignons à La Grecque
Leclerc
C NOVA 4
Petites Ravioles Veau & Épinards à poêler
Stoeffler
C NOVA 3
Kebab au bœuf
Charal
D NOVA 4
Rosti burger X2
Charal
D NOVA 4
6 Tomates Farcies
Charal
B NOVA 4
Carottes rapees maraicheres
Leclerc
A NOVA 4
Choucroute royale au resling
Argel
D