Barcode: 0071025615562
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 264.2 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.9 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, salt, soybean oil, yeast, wheat gluten, monoglycerides, calcium propionate (preservative), grain vinegar, datem, calcium sulfate, citric acid, potassium iodate, soy lecithin.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farine de blé intégrale Graham type 170
Moulin des Moines
A NOVA 1
Farine de blé Complète type 150
Moulin des moines
A NOVA 1
Farine Epeautre Demi-complète type 110
Moulin des moines
A NOVA 1
Farine 7 céréales
Naturaline
A NOVA 1
Farine d'Epeautre Blanche Type 70
Moulin des Moines, Naturaline
A NOVA 1
Farine Epeautre Blanche type 70
Moulin Des Moines
A NOVA 1
Farine 5 Céréales et Graines
Moulin des Moines, Naturaline
A NOVA 1
Farine Integrale 170 Graham "Grosse"
Moulin Des Moines
A
Gressins d épautre
Moulin des Moines
C NOVA 3
Gressins blé au sésame
naturaline
C NOVA 3
Farine Blé Pâtissière Type 45
Moulin des moines
B NOVA 1
Farine D'épeautre Complète T150
Naturaline
A NOVA 1