Barcode: 0811371131169
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.7 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 51.1 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1) riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, high fructose corn syrup, yeast, soybean oil, salt, calcium propionate (preservative), monoglycerides, calcium sulfate, datem, wheat gluten, soy lecithin, citric acid, grain vinegar, potassium iodate, monocalcium phosphate, cornstarch, calcium phosphate.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cebolletas en vinagre balsámico de Módena
C NOVA 4
Classics three cheese ravioli, three cheese ravioli
C NOVA 4
Marina Chicken & Broccoli
Lean Cuisine Balance Bowls
A NOVA 4
Homestyle noodles
Essenhaus Foods
A NOVA 1
Apple, cinnamon & almond oatmeal
C NOVA 4
Sweetened lime juice, lime
E NOVA 3
Gochujang cauliflower, roasted radishes, broccolini & carrots, red quinoa & chickpeas, riced cauliflower with chopped cashews
A NOVA 4
Stouffer's, rigatoni with chicken & pesto
C NOVA 4
Three cheese ravioli with meat sauce filled with real ricotta & imported romano cheese, topped with a chunky tomato & beef sauce and mozzarella cheese
C NOVA 4
Juzz's mee instant flat noodles developed by the singapore flour experts
E NOVA 4
Four cheese tortelloni with pesto sauce, four cheese
C NOVA 4
Couscous medium
Rivoire Carret
A NOVA 1