Barcode: 0036800612167
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Degermed white corn meal, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Creamy Peanut Butter
Jif
B NOVA 4 Eco-Score E
Mixed nuts
Signature select
D NOVA 3
Guacasalsa
Trader Joe's
C NOVA 3 Eco-Score C
Sushi Rice
mama san
B NOVA 1 Eco-Score C
100% Wholegrains Ancient Grains with Quinoa
Dempster's
A NOVA 4 Eco-Score A
Cobram Estate Olive Oil Extra Virgin Robust
Cobram Estate
B NOVA 2 Eco-Score D
Instant Oatmeal Maple & Brown Sugar
Quaker
D NOVA 4 Eco-Score B
WHOLEMEAL ROLLS 6pk pb
Coles
A NOVA 4
Sea salt & cider vinegar chips
Tyrrells
D NOVA 4
Rosemary & sea salt Flatbreads
Nairn's
D NOVA 3 Eco-Score C
PUNCHY PAPRIKA
WALKERS
D NOVA 4 Eco-Score B
¼ Broccoli-Röschen tiefgefroren
Beste Ernte
A NOVA 1 Eco-Score A