Barcode: 0032500023814
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 3.7 g |
Ingredients
Enriched bolted white cornmeal and enriched flour and enriched degerminated white cornmeal (bolted white cornmeal, wheat flour, degerminated white cornmeal, malted barley flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), leavening (baking soda, calcium phosphate, sodium aluminum phosphate), salt.
Allergens
gluten
Additives
e341
e500
e500ii
e541
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Almond butter snack pack
A NOVA 2
Smooth almond butter
Barney & Co. California Llc.
B NOVA 2
Almond butter, smooth
Barney & Co. California Llc.
NOVA 2
Almond butter snack packs
A NOVA 4
Almond butter
Barney & Co. California Llc.
A NOVA 2
Almond Butter
Barney & Co
A NOVA 4
Bare raw + chia almond butter
A NOVA 2
Cocoa + coconut almond butter
Barney & Co.
A NOVA 4
Crunchy almond butter
Barney & Co.
A NOVA 2
On-the-go snack pack
A NOVA 4
Blanched Almond Flour
Barney Bakery
C
Almond butter
Barney & Co. California
A NOVA 4